LOTNICZE MAZURY 2023 – kalendarz, który już można zamawiać!

Wzorem wielu lat, Aeroklub Krainy Jezior przygotował kolejny kolekcjonerski kalendarz na nowy rok w formie i temacie mazursko - lotniczym pn. "Lotnicze...

 

Witam na stronie lotniska Kętrzyn ...
... i zapraszam do poznania naszych planów na 2022 rok oraz doraźnych zapowiedzi i relacji z realizacji wielu zdarzeń na lotnisku Wilamowo inicjowanych przez Aeroklub Krainy Jezior.

W kalendarzu imprez "Lotniczych Mazur 2022" został zaplanowany już "XXIV Międzynarodowy Zlot Przyjaciół Lotnictwa i Mazur" w dniach 3-7.08.2022 r., w ramach którego odbędzie się również "Międzynarodowy Zlot Wodnosamolotów MAZURY 2022”.

Po 2 latach przerwy spowodowanej pandemią COVID-19  chcemy wrócić do tradycyjnej formy finału  tego Zlotu zawsze były mazurskie pokazu lotnicze,  jedyne tego typu w Europie, znane p.n. "Mazury AirShow". Kierując się  pewną nadzieją planujemy Mazury AirShow 2022 w dniach 6-7.08.2022.

Zawsze na mazurskiej imprezie lotniczej gościli najlepsi piloci - Mistrzowie Polski i świata, zespoły pokazowe i indywidualni akrobaci. Podziwiano najnowocześniejsze samoloty ale i zabytkowe konstrukcje, nawet z początków XX wieku. Tak oczywiście będzie i w 2022 roku.

Mazury AirShow, w 2013r. zostały wyróżnione tytułem "Najlepszy Produkt i Usługa Warmii i Mazur" w kategorii WYDARZENIE a w 2015 r certyfikat marki regionalnej "Produkt Warmia Mazury". Najwyższy dowodem uznania w 2018 r. była ocena Krajowej Rady Lotnictwa i miesięcznika Skrzydlata Polska w wyniku której Mazury AirShow (jako jedyne w Polsce pokazy) zostały wyróżnione „BŁĘKITNYMI SKRZYDŁAMI”. Szczególną satysfakcję sprawiono nam przez wręczenie tego zaszczytnego trofeum , podczas Centralnych Uroczystości Obchodów 100 LAT LOTNICTWA POLSKIEGO, w Warszawie.

Mazury AirShow – jako eksportowe wydarzenie Warmii i Mazur - to impreza pod wieloma względami wyjątkowa. Pokazy odbywają się w niecodziennej i pięknej mazurskiej scenerii, gdzie brzegi jeziora stanowią naturalny amfiteatr dla publiczności zapewniając świetną widoczność. Tafla jeziora jest doskonałym lądowiskiem dla maszyn, które rzadko goszczą na pokazach, dla wodnosamolotów czyli dla latających łodzi i samolotów-amfibii. Nie bez znaczenia jest też fakt, że Mazury AirShow to jedyne tej wielkości pokazy lotnicze, które można oglądać całkowicie za darmo.

Od pewnego czasu, nowatorskim aspektem upowszechniania idei Mazury AirShow ale i Krainy Wielkich Jezior Mazurskich jest funkcjonowanie Studia TV AirShow transmitujące live pokazy internetem w świat. Natomiast znakomity komentarz Tadeusza Sznuka i Witolda Sokoła wprowadzający w arkana pokazów świetnych pilotów można było odbierać dzięki funkcjonowaniu własnego AirShow Radio. Te nowatorskie formy i doświadczenia będziemy kontynuowali również w 2022 roku.

A więc zapraszamy na Mazury, na wiele naszych inicjatyw lotniczych a w szczególności na międzynarodowy zlot i już tradycyjne mazurskie pokazy lotnicze.

Do zobaczenia!!!

W imieniu organizatorów:

Stanisław Tołwiński - Prezes AKJ

 

 


strona główna dla pilota kalendarz imprez biuro prasowe kontakt