Czasopismo Mazury AirShow’19 - w subiektywnej recenzji!W Polsce jest wiele pokazów lotniczych i co roku pojawiają się nowe, jednak wśród nich zdecydowanie wyróżnia się Mazury AirShow. Nie...Witam na stronie lotniska Kętrzyn ...
... i zapraszam do poznania naszych planów na 2018 rok oraz dorażnych zapowiedzi i relacji z realizacji wielu zdarzeń na lotnisku Wilamowo inicjowanych przez Aeroklub Krainy Jezior.

W kalendarzu imprez "Lotniczych Mazur 2018" został zaplanowany już „XX Międzynarodowy Zlot Przyjaciół Lotnictwa i Mazur" w dniach 1-5.08.2018 r., w ramach którego odbędzie się również „Międzynarodowy Zlot Wodnosamolotów MAZURY 2018” . Tradycyjnym finałem tego Zlotu będą jedyne tego typu w Europie i już 20-ste (jubileuszowe) największe cywilne pokazy lotnicze pn. "Mazury AirShow 2018" (w dniach 4-5.08.2018 r.), od 10-ciu lat realizowane z sukcesami nad wodą i na jeziorze Niegocin z udziałem właśnie wodnosamolotów.

Zawsze na mazurskiej imprezie lotniczej gościli najlepsi piloci - Mistrzowie Polski i świata, zespoły pokazowe i indywidualni akrobaci. Podziwiano najnowocześniejsze samoloty ale i zabytkowe konstrukcje, nawet z początków XX wieku. Tak oczywiście będzie i podczas jubileuszowej edycji w 2018 roku.

Mazury AirShow w 2013r., zostały wyróżnione tytułem "Najlepszy Produkt i Usługa Warmii i Mazur" w kategorii WYDARZENIE a w 2015 r certyfikat marki regionalnej "Produkt Warmia Mazury".

Mazury AirShow to impreza pod wieloma względami wyjątkowa. Pokazy odbywają się w niecodziennej i pięknej mazurskiej scenerii, gdzie brzegi jeziora stanowią naturalny amfiteatr dla publiczności zapewniając świetną widoczność. Tafla jeziora jest doskonałym lądowiskiem dla maszyn, które rzadko goszczą na pokazach, dla wodnosamolotów czyli dla latających łodzi i samolotów-amfibii. Nie bez znaczenia jest też fakt, że Mazury AirShow to jedyne tej wielkości pokazy lotnicze, które można oglądać całkowicie za darmo.

Dodatkowym i nowatorskim aspektem upowszechniania idei Mazury AirShow było/będzie funkcjonowanie Studia TV AirShow transmitujące live pokazy internetem w świat. Natomiast znakomity komentarz Tadeusza Sznuka wprowadzający w arkana pokazów świetnych pilotów można było odbierać dzięki funkcjonowaniu własnego AirShow Radio. Te nowe formy i doświadczenia będziemy kontynuowali również w 2018 roku.

Podczas tegorocznej edycji imprezy nie zabraknie akrobacji indywidualnej i zespołowej, pokazowych przelotów nowoczesnych maszyn transportowych i wielozadaniowych oraz zabytkowych samolotów, na których latali piloci podczas II wojny światowej. Wielką atrakcją (jak i w latach poprzednich będą wodowania i starty wspomnianych już wodnopłatów.

Więc zapraszamy na Mazury AirShow 2018! Zapamiętajmy - w dniach 4 - 5 sierpnia, w rejon jez. Niegocin w Giżycku, na spotkania z pilotami ale również i na wyjątkową wystawę statyczną samolotów zlokalizowaną na lotnisku Kętrzyn Wilamowo. Do zobaczenia!!!

W imieniu organizatorów:

Stanisław Tołwiński - Prezes AKJ


strona główna dla pilota kalendarz imprez biuro prasowe kontakt