Międzynarodowy Rajd po Lotniskach Litwy 2016
... już za chwilę!!!W pierwszy wrześniowy weekend (2-4.09.) odbędzie się kolejny Rajd po lotniskach Litwy. Dla wszystkich pilotów będzie to znakomita okazja na spędzenie niesamowitego weekendu i przeżycia niezapomnianej przygody. Uczestnicy będą mieli okazję zwiedzać najciekawsze lotniska naszych sąsiadów oraz zrelaksować się między innymi na stoku narciarskim w Druskiennikach.
Aeroklub Krainy Jezior wraz z Kauno Aeroklubas już od wielu lat kultywują tradycję odwiedzania lotnisk na Litwie i w ten sposób zacieśnia kontakty z tamtejszymi lotniskami, pilotami oraz załogami. Co roku litewscy gospodarze proponują swoim gościom wiele ciekawych atrakcji. W tym roku odwiedzone zostaną lotniska (lądowiska): Druskienniki, Sasnava k/Mariampola (zwiedzanie miasta) , Paluknys ( z którego nastąpi wypad autokarem do Trok i Wilna), Kaunas (ze zwiedzaniem ) i może jeszcze ...

Przygodna rozpocznie się już 1 września, kiedy to na lotnisko Kętrzyn Wilamowo przybywać będą rajdowe załogi. Wieczorem w Tawernie Awiatorów tradycyjnie już nastąpi krótkie spotkanie integracyjne wszystkich uczestników rajdu.. W piątek rano po briefingu, kierunek Druskienniki.

Tu rozpocznie się turystyczna przygoda, a wszystkich uczestników tej niezwykłej eskapady czekać będzie sporo niesamowitej zabawy, dużo radości i emocji.

Jak zwykle w sobotni ranek lot z Druskiennik do Sasnavy i Paluknys, gdzie zostaną samoloty. Dalej już autokarem i z przewodnikiem by odwiedzić Troki (a tam również zdegustować kibinaj) i docelowo do Wilna gdzie po intensywnym zwiedzaniu planujemy spędzenie miłego wieczoru na starówce oraz nocleg. Do samolotów w Rudiskes wrócimy rankiem (po śniadaniu) w niedzielę.

Ostatnim punktem tegorocznego rajdu tradycyjnie będzie zwiedzanie starego miasta i przyjacielski relaks u lotniczych przyjaciół z Kowna. Koneserzy piwa , zasiadając w barku klubowym siedziby Kaunas Aeroklubas będą mogli ...zdegustować oraz nabyć piwo PILOT. Smaczne i dobre na prezenty!
Koleżanki i koledzy piloci, jeżeli ta wstępna informacja zaintrygowała, zapraszam WAS na wspólny towarzysko - przyjacielski wylot na Litwę.
W zgłoszeniu oczekujemy podania: typ samolotu, możliwa prędkość przelotowa, znaki rejestracyjne, imię i nazwisko pilota, nazwiska członków załogi, telefon kontaktowy pilota oraz adres mailowy dla korespondencji.
Proszę również o określenie potrzeby zarezerwowania hotelu w Kętrzynie na nocleg z 1/2.09.2016

Czekamy na Wasze zgłoszenia!!! Z lotniczymi pozdrowieniami,

Stanisław Tołwiński


Międzynarodowy Rajd po Lotniskach Litwy
w dniach 02-04.09.2016 r.I. Cel Rajdu

1. Pokazanie wielu atrakcyjnych miejsc w turystyce lotniczej z wykorzystaniem lotnisk i lądowisk istniejących na Litwie;
2. Zorganizowanie atrakcyjnego lotniczego weekendu;
3. Stworzenie formy sympatycznej rywalizacji w konkurencji na celność lądowania, na planowanych lotniskach – lądowiskach Litwy;
4. Integracja załóg samolotów polskich i zagranicznych w ramach odrębnego programu propozycji towarzyszących;
5. Szersza promocja turystyki lotniczej w rejonie transgranicznym oraz interesujących możliwości atrakcji turystycznych Litwy;
6. Promowanie atrakcji Warmii i Mazur na Litwie.

II. Miejsce – trasa Rajdu

1. Bazą wypadową Rajdu będzie lotnisko Kętrzyn Wilamowo.
2. Planowane odwiedzenie lotnisk (lądowisk): Druskienniki, Rudiszki (u Teresy i Tadeusza), Kaunas a dla zainteresowanych w międzyczasie Ignalina oraz Sasnava k/Marijampola.

III. Kierownictwo Rajdu

Komandor Rajdu - pilot Stanisław Tołwiński;
Nawigator Rajdu - pilot Krzysztof Krawcewicz;

IV. Warunki uczestnictwa w Rajdzie

1. Zakwalifikowanie do Rajdu nastąpi na podstawie przesłanego zgłoszenia samolotu – załogi wg załączonego na stronie www.lotniskoketrzyn.pl wzoru.
2. Samolot i pilot spełniają wszystkie kryteria "Prawa Lotniczego" i rozporządzeń Prezesa ULC.
3. Zakwaterowanie i wyżywienie zabezpieczają załogi własnymi środkami lub przez zlecenie dla obsługi lotniska Wilamowo.
4. Wniesienie opłaty wpisowej w wysokości 50,00 zł od osoby w załodze zgłoszonego samolotu na konto Aeroklubu Krainy Jezior.
5. Uczestnictwo w Rajdzie będzie zaliczone (dla wystawienia certyfikatu Rajdu) dla załogi, która dokona wpłaty wpisowego i zrealizuje przynajmniej program wybranych 2 dni.
6. Gotowość do aktywnego włączenia się w "życie" i atmosferę towarzyską Rajdu.

V. Sugestie końcowe

Zaplanowany Rajd ma stworzyć okazję od poznania nowych lądowisk i ciekawych możliwości turystycznych. Jednak najważniejszym elementem jego przebiegu chcielibyśmy, aby była fajna - koleżeńska atmosfera i sympatyczna rywalizacja w zaplanowanych konkurencjach.
Informacje o Rajdzie będą zamieszczane na stronie www.lotniskoketrzyn.pl oraz przesyłane na adresy mailowe zgłoszonych załóg.
Sekretarzem organizacyjnym przygotowań Rajdu będzie Anna Piórkowska (e-mail: biuro@lotniskoketrzyn.pl oraz DW wajsznory@lotniskoketrzyn.pl, tel. +48 503 172 816, 89 752-45-21 lub 89 752-30-31).

Zarząd AKJ


Ramowy program Rajdu:01.09.2016 (czwartek)

przylot (do zachodu słońca) O 20-stej zgromadzenie załóg Rajdu na Lotnisku Kętrzyn Wilamowo i integracyjne spotkanie w Tawernie Awiatorów

02.09.2016 (piątek)

07.30 - 08.30 - wylot z Kętrzyna na Lotniska Litwy. W tym dniu planujemy Druskienniki i sprawdzian kondycji narciarskiej na stoku w hali (podobnej jak w Dubaju) a dla pozostałych jeszcze nie gotowych sprawdzenia swoich umiejętności z nartami na nogach , spacer (rejs)statkiem piękną rzeką Niemen lub program indywidualny.
Dla chętnych chwila relaksu i nabrania kondycji w "Parku Wodnym" a wieczór w miłym miejscu Druskiennik.

03.09.2016 (sobota)

Realizacja programu odwiedzin kolejnych lotnisk: Sasnava i Paluknys a z Paluknyś autokarem m.in. miejsc takich jak Troki oraz docelowo Wilno.
Intensywne zwiedzanie i wieczór w nastrojowym miejscu, na starym mieście Wilna.

04.09.2016 (niedziela)

Odwiedziny Kowna i wypad z lotniska na stare miasto oraz zakupy drobnych upominków.
Ponieważ z naszych doświadczeń wynika konieczność rozstawania się załóg udających się na różne lotniska w Polsce, zakończenie "Rajdu po lotniskach Litwy" nastąpi już w Kownie.
Przewidywany wylot z Kowna ok. godz.15.00 czasu litewskiego t.j. ok. 14.00 czasu polskiego do Kętrzyna gdzie nastąpi podsumowanie i rozwiązanie pozostałej ekipy polskiej Rajdu.

Szczegóły planu rajdu będą dopracowywane stosownie do ilości zgłoszeń, sugestii i oczekiwań zgłoszonych załóg. Ze względów logistycznych, bardzo prosimy o zgłaszanie się na adresy mailowe: biuro@lotniskoketrzyn.pl oraz równolegle DW: wajsznory@lotniskoketrzyn.pl

Zarząd AKJ


strona główna dla pilota kalendarz imprez biuro prasowe kontakt