[ 2020.08.06 ] XXII MZPLiM z odwiedzinami w Gryżlinach i Kikitach

Czwartek 6 sierpnia to pierwszy „lotny” dzień realizacji programu odwiedzin zaplanowanych lądowisk podczas XXII Międzynarodowego Zlotu Przyjaciół Lotnictwa i Mazur. Po poranny m briefingu – odprawie pilotów (z udziałem załóg) , zgodnie z planem, pierwszym odwiedzanym lądowiskiem były Gryżliny.

Przylot do Gryzlin od razu na sportowo . Pierwszy sprawdzian w lądowaniu na celność. Serdeczne powitanie przez Starostę Olsztyńskiego i Wójta Gminy Stawiguda. Włodarze Powiatu i Gminy skorzystali z okazji by opowiedzieć o atrakcjach regionu i zaprosić do jak najczęstszych odwiedzin Gryzlin a z lądowiska Gryżliny w wiele miejsc ciekawych turystycznie . Gospodarz lądowiska wykorzystał obecność Pana Starosty i Wójta do ogłoszenia wyników lądowania na celność.

  • Pierwsze miejsce zajął pilot Błażej Łukomski na samolocie STING o znakach rejestracyjnych OK-TUA 66;

  • Drugie miejsce zajął pilot Tomasz Janiga na samolocie PIPER UL o znakach rejestracyjnych OK.-AUD 11;

  • Trzecie miejsce zajął pilot Zbigniew Brewko na samolocie SKYRANGER o znakach rejestracyjnych SP-SGLS

Fundator pucharów Pan Andrzej ABAKO - Starosta Olsztyński dokonał wręczenia pucharów i upominków dla pierwszych trzech najlepszych pilotów na lądowisku Gryzliny . Następnie wraz z Wójtem Gminy Stawiguda wręczył upominki dla wszystkich załóg.

Po krótkiej ceremonii uroczysto-powitalnej na lądowisku Gryżliny Pan Starosta zaprosił do przygotowanych autokarów na wycieczkę ,do odwiedzenia atrakcji Gietrzwałdu.

W Gietrzwałdzie powitał nas Pan Jan Kasprowicz - Wójt Gminy, zapraszając do zwiedzania atrakcji Gietrzwałdu, zaliczanych do wyjątkowych miejsc dla wyznawców religii katolickiej. Dalszy pobyt w Gietrzwałdzie w towarzystwie przewodniczki - Pani Izy. Kilka zdjęć z poznawania Gietrzwałdu, poniżej.

Do wspomnień z tego zwiedzania, wrócimy jeszcze przy innej okazji.

Po powrocie na lądowisko Gryżliny , w lotniczym hangarze tradycyjna szczawiowa z jajkiem i kraszonymi ziemniaczkami. Podziękowania Jakubowi Wożniakowi - gospodarzowi lądowiska i odlot samolotów do Kikit. Gdzie również czekała rywalizacja w lądowaniu na celność.

A w recepcyjnych pomieszczeniach lądowiska Kikity gospodarze przygotowali na poczęstunek pyszny chlebek , smalczyk i ogóreczki. Zajadano z apetytem!

Bardzo miły pobyt w gościnie na lądowisku Kikity i konwersacje towarzyskie zakończyło ogłoszenie wyników w lądowaniu na celność.

  • Pierwsze miejsce zajął pilot Józef Pytel na samolocie ZODIAK o znakach rejestracyjnych OK.-SUA52;

  • Drugie miejsce zajął pilot Piotr Sinica na samolocie AT 3 o znakach rejestracyjnych SP-IWO;

  • Trzecie miejsce zajął pilot Zbigniew Brewko na samolocie SKYRANGER o znakach rejestracyjnych SP-SGLS - jak widać już drugi sukces zajęcia zaszczytnego trzeciego miejsca w konkurencji na celność lądowania.

Pobyt w Kikitach , którego gospodarzami są piloci: Michał Cedroński, Zygmunt Kuczyński i Sławomir Stempniewski (który serdecznie dziękujemy) bardzo miło przygotował do powrotu na lotnisko Kętrzyn Wilamowo.

A po powrocie na lotnisko Kętrzyn Wilamowo, kotwiczenie samolotów, zwiedzania filii Muzeum Dywizjonu 303.

Pierwszy dzień aktywnego realizowania programu ZLOTU, we wspaniałej przyjacielskiej atmosferze, dla niektórych z sukcesami został zakończony również i ku radości organizatorów - spełnionych swoją pracą .

Stanisław Tołwiński
strona główna dla pilota kalendarz imprez biuro prasowe kontakt