[ 2020.09.18 ] Za chwilę … „Dzień Pamięci Stefana Kardynała Wyszyńskiego i Św. Jana Pawła II”

W dniu 6 października na lotnisku Kętrzyn Wilamowo już jubileuszowe uroczystości o charakterze patriotyczno-obywatelskim i religijnym poświęcona utrwalaniu pamięci wielkiego Polaka - Prymasa 1000-lecia, a od 2006 roku także pamięci Św. Jana Pawła II - największego pielgrzyma lotniczego.

W tym roku już po raz 20-sty, jak zwykle obchody "Dnia Pamięci..." odbędą się w uroczystej i bardzo podniosłej atmosferze, na których zapewne nie zabraknie nikogo komu wartości głoszone i postawa obywatelska Prymasa Wyszyńskiego oraz nauki Ojca Świętego są bliskie.

Dotrzymując wysoką rangę Dnia Pamięci Stefana Kardynała Wyszyńskiego i Św. Jana Pawła II ale mając na względzie okoliczności rozwijającej się pandemii COVID-19 i z tego wynikająca przezorna ostrożność powoduje, że główne uroczystości jubileuszowe nie będą (jak dotychczas) na lotnisku Wilamowo a zostaną zorganizowane w Bazylice Św. Jerzego, w Kętrzynie. Podczas dedykowanej imiennikom „Dnia Pamięci…” , uroczystej Mszy Św. o godz.18.00.

Natomiast w godzinach 12-14.00 planowane jest przybywanie na lotnisko delegacji, które będą chciały w indywidualnym trybie złożyć kwiaty pod Obeliskami Św. Jana Pawła II i Stefana Kardynała Wyszyńskiego i stojąc przy obeliskach wspomnieć tych Wielkich. A po złożeniu kwiatów, składający zostaną zaproszeni na kawę w wieży kontroli lotów oraz będą mieli możliwość dokonania wpisu w okolicznościowej Księdze Pamiątkowej.

Zapraszamy do oddania hołdu Wielkim Polakom!

Stanisław Tołwiński
strona główna dla pilota kalendarz imprez biuro prasowe kontakt