[ 2021.02.20 ] Nasz przyjaciel z Włoch i uczestnik pokazów - Mazury AirShow – nie żyje!

     Z niewymownym ciężarem smutku dotarła do nas wiadomość o lotniczej śmierci naszego wspaniałego przyjaciela pilota  Gustavo Saurina, z Włoch – dwukrotnego uczestnika mazurskich pokazów lotniczych, na latającej łodzi SiMax

Niezależnie od osobistych kondolencji skierowanych personalnie na ręce Sylwi (partnerki Gustavo) chcemy również upowszechnić nasz smutek na  portalu www.lotniskoketrzyn.pl  z powodu ogromnej straty. Wspominamy Gustavo z wielkim ciepłem w sercu. Był zawsze uśmiechniętym, radosnym i przede wszystkim umiejącym się cieszyć zarówno wielkim światem jak i jego małymi rzeczami, człowiekiem. Wieloletni pilot i instruktor lotnictwa całym sercem oddany swojej pasji. Zawsze pełen życzliwości, gotowy i chętny by dzielić się swoją wiedzą i ogromnym doświadczeniem. Nawet zmęczony, zawsze znalazł czas cierpliwość i energię, by jak najpełniej odpowiedzieć na każde zadane mu lotnicze pytanie.


Jesteśmy bardzo wdzięczni, że mieliśmy przyjemność go poznać i nauczyć się od niego choć odrobiny optymizmu, spokoju, opanowania i odpowiedzialności z jaką podchodził do latania. Wykształcił wielu fantastycznych pilotów, którzy zapewne z wdzięcznością będą dalej nieść fragmenty jego doświadczenia.


Z wielkim szacunkiem wspominamy też Gustavo jako człowieka, który mimo swoich ogromnych kompetencji, wiedzy i doświadczenia, był jednocześnie skromny, zawsze miło i życzliwie traktując wszystkich, również dużo mniej doświadczonych pilotów. To wielka strata. Będzie go również brakowało podziwiającej go zawsze publiczności Mazury AirShow.


My z lotniska Kętrzyn Wilamowo, z Mazur , działając również w imieniu  wielu przyjaciół z Polski, kierujemy wyrazy szczerego współczucia, dużo dobrych myśli i wsparcia w tym trudnym czasie dla  całej rodziny Gustavo i jego lotniczych przyjaciół.


Organizatorzy Mazury AirShow
strona główna dla pilota kalendarz imprez biuro prasowe kontakt