[ 2022-05-18 ] Szkolenie mechaników ULM i radiooperatorów w służbie lotniczej na lotnisku Kętrzyn Wilamowo

Kolejny już w tym roku kurs mechaników samolotów ULM został zaplanowany w dniach od 13 do 18 czerwca 2022.

Pewien pragmatyzm funkcjonowania - uprawiania hobby lotniczego ale i obowiązujące przepisy lotnicze są powodem większego zainteresowania szkoleniem :
- Do ŚWIADECTWA KWALIFIKACJI „MM”, MECHANIKA POŚWIADCZANIA OBSŁUGI TECHNICZNEJ STATKÓW POWIETRZNYCH W ZAKRESIE:
A - z uprawnieniem podstawowym TM(AG) dotyczącego wiatrakowca do 560 kg jako całości.
B - z uprawnieniem podstawowym TM(A) dotyczącego samolotu do 495 kg jako całości.
- UMOŻLIWIAJĄCYM UZYSKANIE ŚWIADECTWA OPERATORA URZĄDZEŃ RADIOWYCH W SLUŻBIE RADIOKOMUNIKACJNEJ LOTNICZEJ

Realizując od wielu lat współpracę z Aeroklubem Krainy Jezior, Ośrodek Szkolenia Lotniczego „Invest Mazury” mając wieloletnie doświadczenie praktyczne oraz znakomitych i bardzo odpowiedzialnych za proces edukacyjny instruktorów, wychodząc na przeciw coraz większego zapotrzebowania środowiska lotniczego , wyspecjalizował się w skutecznym i na b. wysokim poziomie merytorycznym szkoleniu mechaników ULM oraz radiooperatorów w służbie lotniczej.
W tych dotychczasowych aktywnościach szkoleniowych OSL „Invest Mazury" może pochwalić się zrealizowanym 23 kursów mechaników dla 54 osób (w tym 22 osoby na samoloty ULM i 32 osoby na wiatrakowiec) oraz 4 kury radiooperatorów dla 33 osób i 100% skutecznością na egzaminach do uprawnień.
Ze zrozumiałych względów głównymi kandydatami na szkolenie mechaników są piloci i użytkownicy samolotów ULM , wiatrakowców oraz motolotni. Pierwszy kurs dla 4 kandydatów na mechaników wiatrakowców zakończył się 22 kwietnia 2022. Kolejny kurs tym razem mechaników samolotów ULM , na sugestie kandydatów z Rzeszowa został zaplanowany w dniach 13 -18 czerwca 2022 r.. Zainteresowani nabyciem uprawnień mechaników samolotów ULM mogą zapoznać się informacjami o szkoleniu na http://www.investmazury.pl/informacje-dla-kandydatow-na-mechanikow.html i jeszcze zgłosić swoje kandydatury na wskazanym formularzu , na adres : biuro@lotniskoketrzyn.pl Szkoleniem radiooperatorów interesują się głównie paralotniarze i motolotniarze ale i specjaliści – funkcyjni wykonujący swoje zadania na lotniskach . Pierwszy kurs w tym roku dla szóstki paralotniarzy z Radomia odbył się już w marcu br. Następni kandydaci sygnalizują swoje zainteresowanie takim kursem . Informację o tym szkoleniu można znaleźć zaglądając na http://www.investmazury.pl/informacje-o-szkoleniu-na-radiooperatorow-w-sluzbie-lotniczej.html
Po skompletowaniu minimalnej ilości kandydatów i uzgodnieniu dogodnego dla nich terminu zostanie ogłoszony do szerszej wiadomości termin kursu, z możliwością dołączenia – zapisania się na szkolenie.

A wiec jeżeli chcecie mieć dodatkowe uprawnienia jako mechanika statków ULM lub radiooperatorów , OSL Invest Mazury jest gotów by Wam w tym zamiarze udzielić pomocy.

Zapraszamy do Kętrzyna, na lotnisko Wilamowo i do OSL „Invest Mazury”!

Zarząd AKJ
strona główna dla pilota kalendarz imprez biuro prasowe kontakt