10.04.2021
Apel Pamięci "Ofiarom katastrofy pod Smoleńskiem"

Uroczystość poświęcona uczczeniu 11-ej rocznicy tragicznej katastrofy lotniczej pod Smoleńskiem - samolotu z delegacją Rządową. Tragiczna śmierć Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego i 95 osób towarzyszących Panu Prezydentowi, udających się do Katynia na groby pomordowanych przez NKWD polskich oficerów - by uczcić ich pamięć - wstrząsnęła wszystkich w Polsce.

Mając na względzie potrzebę utrwalenia w naszej pamięci ofiar katastrofy i tego dramatycznego wydarzenia, postawiliśmy w dniu 7 maja 2010 specjalny obelisk uzupełniając już istniejącą "Plenerową Galerię Pamięci" na lotnisku Wilamowo. Uroczysty Apel Pamięci i nabożeństwo ekumeniczne realizowane po raz szósty przy okolicznościowym obelisku na lotnisku Wilamowo z udziałem młodzieży, licznych delegacji, pocztów sztandarowych, wielu wozów Straży Pożarnej, Kompanii Honorowej, orkiestry wojskowej, społeczeństwa z regionu i duchownych różnych wyznań, jest ważnym dla każdego wrażliwego Polaka akcentem obywatelskim i ludzkim.

Spotkajmy się więc rankiem we w piątek (10.04.) na lotnisku Wilamowo, przed obeliskiem by o godzinie 08 41'06''(godzinie katastrofy samolotu) dać dowód pamięci temu tragicznemu wydarzeniu i ofiarom katastrofy.

Uroczystość wyróżniona certyfikatem marki regionalnej "Produkt Warmia Mazury"

30.04 - 3.05.2021
Wiosenny weekend na Mazurach

Pobyt rekreacyjno-turystyczny wg indywidualnego zapotrzebowania pilotów - zabezpieczany przez służby lotniska. Oferujemy pomoc w zorganizowaniu pobytu, czarter łodzi, zakwaterowanie i ciekawy program turystyczny. Zabezpieczymy samoloty i transport załogi.

Oferujemy również spotkanie amatorów bezzałogowych statków powietrznych , popularnie zwanych DRONAMI z własnym sprzętem. Będzie to okazja do wymiany doświadczeń, prezentacji własnego sprzętu, rywalizacji w specjalnych konkurencjach, odbycia kursu umożliwiającego przygotowanie się oraz zdanie egzaminu na świadectwo operatora bezzałogowych statków powietrznych. A wszystko we wspaniałej koleżeńsko-towarzyskiej atmosferze.

1.06.2021
Międzynarodowy Dzień Dziecka na Lotnisku & Młodzieżowy Turniej Strzelecki

Impreza w scenerii historycznego lotniska jest ofertą dla dzieci i rodziców zainteresowanych poznaniem problemów awiacji i modelarstwa lotniczego.

W programie przewidziane jest budowanie latawców i różnych modeli latających, sportowa rywalizacja przy wykorzystaniu wykonanych osobiście modeli oraz inne gry i zabawy przy ognisku. Ponownie w 2021 roku organizatorzy planują rywalizację w ramach ... turnieju strzeleckiego.

Młodzieżowy Turniej Strzelecki wyróżniony certyfikatem marki regionalnej "Produkt Warmia Mazury"

11.06.2021
Święto Aeroklubu Krainy Jezior

To święto jest związane z rocznicą utworzenia Aeroklubu Kętrzyńskiego, którego tradycje przejął Aeroklub Krainy Jezior.

Inaczej mówiąc urodziny AKJ. Prezenty mile widziane, a zabawa zapewniona !

4-8.08.2021
XXIII Międzynarodowy Zlot Przyjaciół Lotnictwa i Mazur

To atrakcyjna oferta dla załóg samolotów, krajowych i zagranicznych również wodnosamolotów na wspólny, bardzo aktywny, pełen atrakcji weekend w Krainie Wielkich Jezior Mazurskich. Zlot jest/będzie znakomitą okazją do szerszego zaprezentowania się samolotów ultralekkich.

A więc zapraszamy wszystkich miłośników lotnictwa ultralekkiego na Mazury, do Kętrzyna. Przewidywane są wieczory integracyjne, regaty żeglarskie, rajd samochodami i rejs statkiem po Wielkich Jeziorach. Pobyt na Mazurach podczas Międzynarodowego Zlotu to również okazja do zdobycia różnych sympatycznych trofeów w planowanych rywalizacjach załóg samolotów (załóg jachtów, ekip samolotów itp.).

A więc kto chciałby mieć 4 dni różnych atrakcji, relaksu i miłe towarzystwo - powinien zaplanować przylot na Zlot.

Dalsze zapytania i informacje można uzyskać kierując mail na adres: biuro@lotniskoketrzyn.pl

7-8.08.2021
Mazury AirShow 2021

Kontynuacja realizacji mazurskich pokazów których realizacja jest/będzie uzależniona od jednoznacznego i na odpowiednim poziomie wsparcia przez Samorząd Województwa Warmińsko-Mazurskiego. Każdego roku organizowane wcześniej Festyny a obecnie Mazury AirShow, corocznie gromadzą kilkuset uczestników i kilkadziesiąt tysięcy obserwatorów. W ostatnich latach obserwatorami mazurskich pokazów było 200 tys. osób, co głównie jest uzależnione od warunków meteorologicznych!!! Rok 2021 będzie dwunastym rokiem organizacji Mazury AirShow nad jeziorem Niegocin w Giżycku ale już 22-gim rokiem mazurskich pokazów lotniczych. Na Mazury AirShow zapraszamy szybowników, motolotniarzy, spadochroniarzy, pilotów - właścicieli licznych prywatnych samolotów. Program imprezy obejmuje pokazy lotnicze, skoki spadochronowe, imprezy towarzyskie oraz wielki kiermasz dla entuzjastów awiacji. Mazury AirShow to największe cywilne pokazy lotnicze w Polsce i zawsze realizowane w formie "non profit" . W 2013 roku wyróżnione w konkursie "Najlepszy Produkt i Usługa Warmii i Mazur" statuetką w kategorii wydarzenie a w 2014 roku ?Mazury AirShow? wyróżnione przez Marszałka Województwa certyfikatem marki regionalnej "Produkt Warmia Mazury". Natomiast podczas Centralnych Uroczystości Obchodów 100-lecie Lotnictwa Polskiego , 28.08.2018 roku, w Warszawie, Kapituła składająca się przedstawicieli Krajowej Rady Lotnictwa i redakcji czasopisma Skrzydlata Polska oceniła rangę i znaczenie ?Mazury AirShow? przyznając prestiżowe wyróżnienie ?BŁĘKITNE SKRZYDŁA?


Na skutek konsekwencji wynikających z ograniczeń  COVID-19, zostały odwołane.

17.09.2021
Apel - wspomnienie wrogiego wkroczenia wojsk Radzieckich na terytorium Polski & Mazurskie Manewry Techniczno - Obronne (jeżeli będzie wsparcie MON?)

Data 17 września na stałe wpisała się w ważne i dramatyczne wydarzenia dla Polski a mających swoje związki z pierwszy okresem II Wojny Światowej. Po napaści faszystowskich Niemiec na Polskę to wydarzenie z 17.09.1939 r. określone zostało jako zdradziecki cios w plecy zrealizowany przez Armię Czerwoną Związku Radzieckiego, w ramach tajnego układu Ribbentrop -Mołotow. Ta symboliczna data w historii Polski, powinna być utrzymywana w pamięci Polaków a szczególnie młodego pokolenia. Taką misje ma spełniać każdego roku, zaplanowany Apel!

Realizacja Mazurskich Manewrów Techniczno - Obronnych w powiązaniu z w/w Apelem ma istotne znaczenie edukacyjno - obronne.

Mazurskie Manewry Techniczno - Obronne" to również wydarzenie cyklicznie realizowane jako atrakcyjny wielobój na lotnisku Kętrzyn Wilamowo. Jest to okazja do aktywnego spędzenia czasu, kształtowania sprawności fizycznej oraz doskonała zabawa zręcznie połączona z edukacją na temat obronności. Udział w MMT-O ma na celu kształtowanie orientacji w terenie, logicznego i strategicznego myślenia, poprawienia tężyzny fizycznej oraz tworzenia warunków do zdrowej rywalizacji.

MMTO wyróżnione certyfikatem marki regionalnej "Produkt Warmia Mazury".

8-9.10.2021
Dzień Pamięci Stefana Kardynała Wyszyńskiego i Św. Jana Pawła II

To już dwudziesto pierwsze uroczystości o charakterze patriotyczno-obywatelskim i religijnym poświęcona utrwalaniu pamięci wielkiego Polaka - Prymasa 1000-lecia, a od 2006 roku także pamięci Św. Jana Pawła II - największego pielgrzyma lotniczego.

Stefan Kardynał Wyszyński (niewątpliwie w 2020 już błogosławiony) w okresie swego internowania w dniu 6 października 1954 r. był w asyście strażników "przymusowym" gościem naszego lotniska skąd odlatywał do innego miejsca odosobnienia. W tym roku już po raz szesnasty zapraszamy wszystkich, którym postać Stefana Kardynała Wyszyńskiego, a także Jana Pawła II, jest bliska. W programie zawsze tradycyjnie uroczysty
Apel z udziałem pocztów sztandarowych i kompanii honorowych podczas którego następuje oddanie hołdu pamięci przez złożenie kwiatów pod obeliskami na których są wmurowane okolicznościowe tablice poświęcone Stefanowi Kardynałowi Wyszyńskiemu, Janowi Pawłowi II - największemu lotniczemu pielgrzymowi świata.
Po bardzo emocjonalnym i wzruszającym Apelu następnym elementem obchodów jest Liturgia Słowa Bożego/Msza Św. w hangarze lotniczym, celebrowana zawsze dotychczas przez Arcybiskupa Edmunda Piszcza.
Dzień Pamięci Stefana Kardynała Wyszyńskiego Św. Jana Pawła II wyróżniony certyfikatem marki regionalnej "Produkt Warmia Mazury" !!!Dzień Pamięci Stefana Kardynała Wyszyńskiego i Jana Pawła II wyróżniony certyfikatem marki regionalnej "Produkt Warmia Mazury" !!!


10.10.2021
"Epilog" - Zakończenie sezonu imprez na Lotnisku

To okoliczność tradycyjnego opuszczenia bandery i podsumowanie wydarzeń na lotnisku w sezonie nawigacyjno-sportowym 2021 r.


strona główna dla pilota kalendarz imprez biuro prasowe kontakt