Materiały prasowe
Logotypy
Zdjęcia
Dźwięki

UWAGA: informacje bieżące z przebiegu Mazury AirShow 2013 znajdują się na Facebook Mazury AirShow

2008-11-10
Statuetka „Najlepszy Produkt i Usługa Warmii i Mazur” dla Aeroklubu Krainy Jezior
Prestiżowa statuetka konkursu "Najlepszy Produkt i Usługa Warmii i Mazur" trafiła do Aeroklubu Krainy Jezior.  Kapituła konkursu wyróżniła Aeroklub za cykl imprez lotniczych promujących region.

Wyniki konkursu zostały ogłoszone podczas uroczystej gali, która odbyła się 7 listopada 2008 roku w Zamku Olsztyńskim. Aeroklub Krainy Jezior był nominowany w ramach IV edycji konkursu w kategorii "usługi inne". „Jesteśmy zaszczyceni otrzymaniem tej nagrody i docenieniem przez Kapitułę wysiłków aeroklubu na rzecz promocji Warmii i Mazur.”- mówi Katarzyna Tołwińska, rzecznik prasowy lotniska Wilamowo, członek Aeroklubu Krainy Jezior. „Imprezy na lotnisku Kętrzyn Wilamowo są działalnością non profit organizowaną przy ogromnym zaangażowaniu pasjonatów, którzy poświęcają swój czas, zaangażowanie i ciężką pracę, aby każda z imprez była zorganizowana na najwyższym poziomie. Dla tych właśnie osób wyróżnienie w postaci nagrody dla „Najlepszej Usługi Warmii i Mazur” jest potwierdzeniem sensu ich  pracy i źródłem dodatkowej satysfakcji.”Organizatorem konkursu jest Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko – Mazurskiego we współpracy z redakcjami „Gazety Olsztyńskiej”, „Dziennika Elbląskiego” oraz Polskiego Radia Olsztyn. Celem konkursu jest wyłonienie najlepszego produktu i usługi w regionie Warmii i Mazur oraz ich promocja na rynku lokalnym, krajowym i Unii Europejskiej. Kryteria brane pod uwagę przy przyznawaniu nagrody to: jakość obsługi, zgodność usługi z oczekiwaniami klienta, innowacyjność, konkurencyjność, opinie odbiorców, usługi dodatkowe oraz promocja regionu poprzez usługę. O przyznaniu statuetki oraz wyróżnień zdecydowało powołane przez Marszałka Województwa Jury Konkursu. Przy wydawaniu werdyktu Jury brało również pod uwagę głosy czytelników „Gazety Olsztyńskiej”, internautów odwiedzających stronę wm.pl i słuchaczy Radia Olsztyn.

Aeroklub Krainy Jezior, działający na terenie mazurskiego lotniska Kętrzyn Wilamowo - dawnego lotniska supertajnej kwatery Hitlera, w sezonie letnim (V-X) organizuje cyklicznie kilkanaście imprez, w tym od 1999r Międzynarodowy Zlot Przyjaciół Lotnictwa Festyn Lotniczy MAZURY – jedną z największych imprez lotniczych w Polsce. W 2007 roku Aeroklub był gospodarzem Międzynarodowych Mistrzostw Polski w Akrobacji Szybowcowej i Samolotowej, a w tym roku XII Europejskiego Zlotu Samolotów AN-2. "Imprezy lotnicze przyciągają na nasze lotnisko co roku kilkadziesiąt tysięcy obserwatorów, zarówno mieszkańców regionu, jak i turystów." - mówi Katarzyna Tołwińska. "Organizacja imprez lotniczych ma też ogromne znaczenie dla popularyzacji regionu wśród zagranicznych turystów - lotnisko Wilamowo w ostatnich latach zyskało sławę modnego i atrakcyjnie położonego lotniska, które warto odwiedzić nie tylko podczas imprez lotniczych. Co roku odwiedza nas kilkaset samolotów z całej Europy, niejednokrotnie wracając większą grupą, aby podziwiać uroki regionu. Szwedzkie stowarzyszenie miłośników historycznej Dakoty, która odwiedziła nas w tym roku wybrało pobyt na Mazurach "Wyprawą Roku" - to tylko jeden w wielu dowodów sympatii i zainteresowania lotniczymi wyprawami na Mazury płynący z zagranicy".

Aeroklub wykorzystuje także swój potencjał do prezentacji atrakcji Warmii i Mazur oraz promocji regionalnych imprez lotniczych w Polsce i zagranicą organizując m.in. Warmińsko-Mazurski Lotniczy Rajd Przyjaźni na Litwę lub prowadząc akcję „Latająca Promocja Regionu”. Każda z kilkunastu imprez lotniczych i inicjatyw Aeroklubu ma inny charakter i jest robiona z myślą o różnorodnej publiczności, a także ma realizować inne cele. Jednak nadrzędnym celem działalności Aeroklubu Krainy Jezior jest popularyzacja lotnictwa oraz promocja regionu Mazur.

Za swoją działalność Aeroklub Krainy Jezior został wyróżniony wieloma nagrodami, w tym odznaczeniem „Błękitne Skrzydła” - najwyższym wyróżnieniem w dziedzinie lotnictwa, przyznawanym instytucjom i wybitnym postaciom polskiego lotnictwa przez Krajową Radę Lotnictwa oraz Redakcję Magazynu Lotniczego Skrzydlata Polska. Aeroklub Krainy Jezior został wyróżniony tym odznaczeniem za wkład w popularyzację lotnictwa oraz ogromne zasługi dla środowiska lotniczego. W tym roku Aeroklub otrzymał także z rąk Marszałka Województwa tytuł "Turystyczny Produkt Roku 2008 Warmii i Mazur" za „cykl imprez rekreacyjno–turystycznych na lotnisku Kętrzyn Wilamowo”.